Poznajcie kilku bohaterów moich historii.


Główni bohaterowie:

Kurczak, Jeż i Książę Ciemności.
Cała trójka mieszka razem z Nim i Nią w pewnym berlińskim mieszkaniu w starym budownictwie.


  KurczakKurczak pochodzi ze sklepu z pamiątkami w norweskim mieście Bergen, które graniczy z ciemnym lasem. W sklepie z pamiątkami oprócz Kurczaka było ze sto bardzo podobnych kurczaków – ale że Kurczak niczego nie nienawidzi bardziej niż bycia takim jak inni, był bardzo zadowolony, gdy nagle pojawiła się w jego życiu możliwość emigracji do Berlina. Kurczak kocha duże miasta i „życie kulturalne“ i uważa się za wyjątkowego mówcę i niedoścignionego argumentatora.Jeż został znaleziony w jednym ze sklepów berlińskiej sieci second-handów „Humana“. Jeż jest w zgodzie ze sobą samym, a przynajmniej tak uważa. Najbardziej chciałby mieszkać w lesie , o ile w ogóle w ciągu swojego raczej krótkiego życia dane mu było kiedykolwiek mieszkać w lesie. Jeż jest romantyczny, lubi zachody słońca, piosenki o przyjaźni i darzy wielką estymą Johnny Casha. Nie ma chyba dwóch bardziej odmiennych charakterów niż Kurczak i Jeż, lecz żaden z nich nie wyobraża sobie życia bez drugiego.


Jeż
Książę CiemnościKsiążę Ciemności wiódł smutny żywot w jasno oświetlonym sklepie wielkiego wodnego parku w pobliżu Berlina, obok pluszowych ośmiornic, breloczków w kształcie ryb i kolorowych ręczników z tropikalnymi motywami. Pewnego dnia został jednak kupiony i zabrany do Berlina. Ku jego wielkiej uldze, bo wodny park był miejscem, które w ogóle nie pasowało do Księcia Ciemności, miłośnika nocy, pajęczyn, miesiąca listopada i wyjących wilków.

Tu i ówdzie możecie spotkać jeszcze inne postacie ...

Potwór, dobry duch mieszkania, jest okrągły, włochaty i ma dwa zęby. Nigdy nic nie mówi i często znika. Nikt nie wie, gdzie. Ważną cechą Potwora jest to, że świeci zawsze wtedy, gdy w jego otoczeniu panuje wyjątkowo dobry nastrój.

PotwórDrzewo


Drzewo stoi na podwórku, jest łyse i samotne, a towarzystwa dotrzymuje mu tylko mgła. Lecz pewnego dnia Jeż, Kurczak i Książź Ciemności zapraszają Drzewo do mieszkania.


Wrona mieszka na poddaszu. Jest nieco rozkojarzona i dość często zdarza jej się zapomnieć o tym czy owym. W bajce O Wronie, która nic nie czuła zapomniała nawet, gdzie podziały się jej uczucia.

Wrona


Bałwan Wolnomyśliciel

Bałwan z bajki O Wronie, która nic nie czuła dużo myśli i spędza zimę na świeżym powietrzu. Chyba dlatego wszyscy mówią na niego „Bałwan Wolnomyśliciel”.

Dziewczynka bez imienia
chciałaby odnaleźć swoje imię. Jeż. Kurczak i Książę Ciemności postanawiają jej pomóc i cała czwórka wyrusza na poszukiwanie...

Dziewczynka bez imienia


ChoinkaChoinka stała przez całe święta w mieszkaniu, ale po świętach zachciało jej się wrócić do lasu, „i żeby mi był w Szwajcarii!” Ale Podróż do Szwajcarii jest bardzo długa…
Copyright © 2013  Karolina Kuszyk